Nowa strona www szkoły

Z dniem 21.08.2015r. nasza szkolna strona została odświeżona dzięki uprzejmości Macieja Gryniuk oraz Dawida Tarasiuk.

Strona została już udostępniona publicznie, choć przed wrześniem dojdzie jeszcze dużo nowych modułów oraz bardzo duża ilość niesamowicie zaprezentowanej treści.

Zobacz poniżej, co oznacza nowa strona www.

Co się zmieniło

Nowa strona www szkoły to przede wszystkim dostosowanie do dzisiejszych standardów internetowych, a mianowicie:

 • dostępność – przykładowo ułatwienia dostępu dostępne pod “zębatką” w nagłówku i pełna nawigacja klawiaturą,
 • wygląd – Dawid Tarasiuk opracował stronę wizualną dzięki czemu osiągnęliśmy bardzo estetyczny i elegancki efekt,
 • łatwiejszy dostęp do treści – mniej plików, przejrzyste menu i dobra wyszukiwarka,
 • bogatsza forma treści – nietypowe jak dla szkoły prezentowanie profili kształcenia, historii szkoły i wielu innych rzeczy (moduły będą sukcesywnie włączane),
 • responsywność – wygodne przeglądanie strony na każdym urządzeniu – od smartphone’ów, przez tablety, aż po komputerowe monitory.

Co się wkrótce pojawi

Jako iż my nie jesteśmy osobami odpowiedzialnymi za treść publikowaną na stronie, a tylko tworzymy stronę, niektóre moduły nie są jeszcze dostępne. Zostaną one uaktywnione tak szybko, jak odpowiednie osoby wypełnią je treścią.

Mianowicie są to:

 • prezentacje profilowe (dla każdego profilu kształcenia) – zawsze aktualne, bogate i unikalne prezentacje naszych profili kształcenia,
 • linia czasu (oś czasu) szkoły – interaktywna historia szkoły, od postawienia pierwszego fundamentu, aż po dziś dzień,
 • kalendarz wydarzeń – bądź na bieżąco z terminami egzaminów, dniami wolnymi i konkursami.

Czy strona jest już skończona?

Z racji ograniczonych zasobów ludzkich i czasu nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich rzeczy z naszej listy już teraz, jednakże będziemy sukcesywnie ulepszać stronę.

Wsparcie różnych urządzeń

Zazwyczaj nowatorskie strony wyglądają fajnie na nowych urządzeniach, za to na starszych przeglądarkach i komputerach są wręcz nieużywalne… Ale nie u nas!

Przetestowaliśmy stronę na dostępnych narzędziach i nadal to będziemy robić, aby zapewnić każdemu użytkownikowi radość korzystania z nowej strony szkolnej.

Błędy i sugestie

Jak to bywa przy potężnych serwisach (pierwotna strona została uruchomiona już w 2011 roku!), zawsze wkradnie się jakiś błąd, mniejszy lub większy. Staramy się na bieżąco je eliminować i kontrolować ich występowanie, ale nie jesteśmy medium.

Jesteśmy również świadomi, iż strona nie każdemu może przypaść do gustu, chociażby z braku istotnej funkcjonalności. Nasza lista pomysłów jest duża, ale może to Twój pomysł jest ciekawszy?

Dlatego prosimy każdego zainteresowanego o zgłaszanie nam błędów i sugestii pod adres e-mail: admin [@] zschocianow.pl.

Często zadawane pytania

 • “Strona wolno chodzi” – Jesteśmy świadomi, że strona może się długo ładować – wcześniej posiadaliśmy ograniczone możliwości przetestowania co spowalnia stronę, teraz się tym zajmiemy.
 • “Obrazki mi się nie ładują” – spróbuj odświeżyć stronę, jeżeli nie pomoże – skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: admin [@] zschocianow.pl. Dzieje się tak zazwyczaj po długiej nieaktywności na stronie – używamy skryptu na powolne ładowanie obrazków (aby strona się ładowała szybciej, a obrazki, tylko gdy są w zasięgu widzenia).
 • “Czy mogę powrócić do starej strony?” – Niestety nie. Stara strona została zarchiwizowana i nie będzie więcej do niej dostępu.