Nowoczesne rozwiązania w walce z wirusem od KGHM

W ubiegłym tygodniu na terenie budynku Zespołu Szkół w Chocianowie zamontowano siedem bezdotykowych dozowników do dezynfekcji rąk od Fundacji KGHM Polska Miedz. To kolejna pomoc KGHM Polska Miedz S.A. dla szkoły, która możliwa była dzięki udziałowi w programie „Kompetentni w branży”.

Program „Kompetentni w branży” zakłada ścisłą współpracę szkoły z największym pracodawcą w regionie jakim jest firma KGHM. Nasi uczniowie mogą liczyć na merytoryczną pomoc spółki, dostęp do materiałów dydaktycznych, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu. W roku szkolnym 2020/2021 możliwość odbycia miesięcznych praktyk będzie miało 381 uczniów a 236 uczniów zajęć praktycznych w oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. Ale to nie wszystko. Spółka jako firma nowoczesna i odpowiedzialna, która doskonale zdaje sobie sprawę z wyzwań jakie czekają szkoły, chce pomóc dostosować je się do „nowej rzeczywistości”. Dlatego niemal od początku wybuchu pandemii szkoły mogły liczyć na pomoc firmy w zaopatrzeniu uczniów oraz kadry pedagogicznej w „pakiety antywirusowe” w skład których wszedł m.in. płyn biobójczy „Nitrosept”. Współpraca ze szkołami jest dla „miedziowego giganta” bardzo istotna, gdyż to właśnie szkoły patronackie przygotowują mu przyszłych pracowników.

Dyspensery z napisem „ZDEZYNFEKUJ SWOJE ŁAPKI używając płynu kapki” mają pomóc     w utrzymaniu reżimu sanitarnego, gdy uczniowie powrócą do szkoły.

O potrzebie zaopatrzenia informowali dyrektorzy wszystkich dziewięć szkół objętych patronatem KGHM podczas spotkania dotyczącego podpisania nowego porozumienia o współpracy

w ramach projektu „Kompetentni w branży” na obecny rok szkolny.

Składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania firmie KGHM Polska Miedz S.A. za ciągłe wsparcie w procesie kształcenia branżowego i możliwość udziału w bardzo ważnym programie. Programie, który daje szansę na rozwój zawodowy osób nie posiadających doświadczenia na rynku pracy, sprawiając tym samym, że szanse tych osób na zdobycie wymarzonej posady stają się z dnia na dzień coraz bardziej realne.