Ola Piechocińska po raz drugi w finale Olimpiady Logistycznej

Aleksandra Piechocińska, uczennica kl. IV Technikum Logistycznego, jako jedna z nielicznych reprezentantów Zespołu Szkół wzięła udział w Olimpiadzie Logistycznej zorganizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Z sukcesem przebrnęła przez dwa pierwsze etapy konkursu. Przed nią ostatni “pojedynek”, który odbędzie się dn. 18 marca 2014 roku w siedzibie uczelni.

Dotychczasowe zmagania uczestników odbywały się za pośrednictwem Internetu i wyglądały następująco:

  • I etap – to  wirtualny test jednokrotnego wyboru składający się z 15-stu pytań. Kwalifikacja do drugiego  etapu  wymagała uzyskania 50% poprawnych odpowiedzi oraz wypełnienia testu szybciej niż pozostali uczestnicy. Do kolejnego etapu przeszło 120 najlepszych uczestników.
  • II etap – to  wirtualny test wielokrotnego wyboru, składający się z 20-stu pytań. Kwalifikacja do następnego etapu również wymagała uzyskania 60% poprawnych odpowiedzi oraz wypełnienia testu szybciej od pozostałych uczestników. Do ostatniego etapu przeszło 60 najlepszych uczestników, wśród nich nasza uczennica.
  • W III etapie w murach Uczelni spotka się 60-tka najlepszych uczestników. Etap finałowy będzie składał się z dwóch części:
    • pierwsza część polegać będzie na rozwiązaniu przedstawionego problemu logistycznego,
    • w drugiej części koniecznie będzie uzasadnienie wybranego przez uczestnika rozwiązania.

O wyborze zwycięzcy decydować będzie wykonanie zadania w określonym czasie. W zadaniu problemowym nie liczy się kolejność oddawania prac.

Zwycięzcą Konkursu zostanie osoba, której praca zostanie najwyżej oceniona przez Komisję Konkursową. Nagrodą główną dla zwycięzcy w Konkursie jest wyjazd z opiekunem na międzynarodową konferencję logistyczną oraz możliwość studiowania nieodpłatnie w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki

i Transportu we Wrocławiu przez cały okres studiów licencjackich lub inżynierskich na kierunku LOGISTYKA.

Trzymamy mocno kciuki za Olę i życzymy najwyższej wygranej!