Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2012

W dniu 7 listopada 2012 roku odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

W tegorocznej edycji Olimpiady wzięło udział 37 uczniów Zespół Szkół w Chocianowie. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi “Nierównowagi w gospodarce. Przyczyny i skutki”. Honorowy patronat nad Olimpiadą objął Wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.