Ostatnia edycja projektu “Moja Firma W Mojej Gminie”

Kolejni uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie postanowili rozwijać swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Jest to już ostatnia edycja projektu “Moja firma w mojej gminie”, finansowanego w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Projekt został stworzony przez Fundację VIRIBUS UNITIS.

W związku z dużą liczbą chętnych szkół do udziału w projekcie organizatorzy musieli przeprowadzić selekcję szkół i ostatecznie 21 września 2011 roku przyszli uczestnicy projektu zostali powiadomieni o zakwalifikowaniu się naszej szkoły. Od tego dnia rozpoczęła się intensywna praca uczestników, z pośród których uczniowie wybrali liderów: Fabiana Garboś (II TL) i Krzysztofa Makowskiego (II TTH), wraz z zastępcą Urszulą Lipą (II TTH).

W dniach 26.09.2011 roku i 14.11.2011 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Legnicy odbyły się szkolenia tradycyjne, na których uczestnicy szkolenia zostali wyposażeni w wiedzę
i umiejętności niezbędne do dalszej pracy. Dowiedzieli się także, jakie zadanie mają wykonać. “Rynek nie lubi pustki – znajdź nisze rynkowe”, “The best idea – wybór najlepszego pomysłu na działalność gospodarczą poprzez badania marketingowe” oraz “Przez trudy do gwiazd – stworzenie planu marketingowego” –  to tematy zadań, z jakimi zmagają się uczniowie.

Wszyscy uczestnicy projektu ciężko pracują, gdyż terminy nadsyłania kolejnych zadań mijają bardzo szybko, a efekty ich pracy można podziwiać w poniższej galerii.