Otrzęsiny klas pierwszych już za nami!

Dnia 30 października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów. Lecz zanim to nastąpiło, musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami. Gra była warta świeczki, ponieważ nagrodą główną dla zwycięskiej klasy było zwolnienie z odpowiedzi i niezapowiedzianej kartkówki przez 3 dni. Przed przystąpieniem do rywalizacji, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie.

Tuż po ślubowaniu, przystąpiliśmy do konkurencji pierwszej. Każdą z konkurencji oceniało jury w składzie: V-ce dyrektor szkoły Pani Bożena Wiszniewska, Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Anna Druzga, pedagog szkolny Pani Beata Rolska, nauczyciel chemii Pani Irena Ściskała oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, uczennica kl. 3 TL Karolina Dziura. Na otrzęsinach obecny był również dyrektor Zespołu Szkół, Pan Andrzej Wojtkowiak.

Pierwszoklasiści płynnie przechodzili przez wszystkie konkurencje. Poradzili sobie m.in. z przygotowaniem reklamy karmy dla kota, przypinaniem kotu ogona z zawiązanymi oczami i rysowaniem jak najładniejszego kociaka w ciągu minuty. Mogliśmy również podziwiać ich koci śpiew :) Po udzieleniu odpowiedzi na pytania w ostatniej konkurencji, czyli w quizie o szkole, przyszedł czas na wyniki.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 1 TA, drugie klasa 1 TT, trzecie klasa 1 TLM, natomiast klasy 1 A i 1 B zajęły ex aequo miejsce czwarte.

Wszystkim klasom gratulujemy i oficjalnie witamy na pokładzie!