Otworzyło się kolejne okno na Świat dla Chocianowa

Dnia 6 grudnia 2022r. miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Miasta i Gminy Chocianów ostatnich dwóch dekad. Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Minister Andrzej Bittel, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Starosta Polkowicki Kamil Ciupak, Wicestarosta Polkowicki Jan Wojtowicz, Prezydent Lubina Robert Raczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski, a także Posłowie na Sejm RP, radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, wśród gości nie zabrakło też dyrektora naszej szkoły Piotra Machonia, dokładnie o godzinie 12.00 wjechali do Chocianowa pociągiem Kolei Dolnośląskich, i tym samym po 22 latach przywrócone zostało połączenie kolejowe z naszym miastem.

Dla naszej szkoły było to równie istotne i ważne wydarzenie. Dlatego Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie w składzie, uczniowie: Aleksandra Sroka (1BB), Zuzanna Bajcar (1BB), Julia Leszki (3TL), Natalia Leszki (3TL), Krystian Wawruch (1BA), Adrian Kołodziejczak (1BA), Natalia Urban (1TLA), Alicja Dopierała (1 TLA), Dorota Kowalczuk (4TLP), Gabriela Mrozowska (4TLP), Kaja Jakubowska (4TLP), opiekunowie: Małgorzata Światłoń, Joanna Urban- Łabiak, przy wsparciu Kuźni Smaku w Chocianowie, przygotowali oraz obsługiwali stoisko z cateringiem. Nasi dzielni wolontariusze wydali tego dnia ponad 500 porcji pysznego barszczu z pasztecikiem, 150 porcji bigosu, zaparzyli niezliczoną ilość kawy i herbaty do której dołożyli kilka kilogramów słodkich wafelków. Aura tego dnia nie rozpieszczała, było zimno i mokro, dlatego też nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród zaproszonych gości oraz licznie zebranych mieszkańców Chocianowa witających z wielkim entuzjazmem pierwszy pociąg wjeżdżający na tutejszą stację kolejową.

Małgorzata Światłoń
Szkolny Klub Wolontariatu