Logo: Zespół Szkół w ChocianowieLogo: Erasmus+Logo: Powiat Polkowicki

Projekt  „Zagraniczne staże szansą na udany start zawodowy” realizowany był w ramach Programu Erasmus+  Akcja 1 Mobilność Edukacyjna w obszarze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

W dniu 24.11.2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie miesięcznego stażu młodzieży w Lipsku i Sewilli.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście tj. Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Powiatu Polkowickiego pani Teresa Jedynak,  przedstawiciele zakładów: Volkswagen Motor Polska w Polkowicach pani Agnieszka Stefanko oraz Sitech w Polkowicach pani Anna Lapus, rodzice uczniów, którzy przebywali na stażu w Niemczech i w Hiszpanii. Obecni byli również uczniowie Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi wraz z nauczycielami, Dyrekcja szkoły, nauczyciele i oczywiście uczniowie Zespołu Szkół.

Małgorzata Tarasiuk jako koordynator projektu o nazwie „Zagraniczne staże szansą na udany start zawodowy” opracowała też broszurkę ze stażu, którą otrzymali zaproszeni goście i przedstawiła w czasie podsumowania szczegółowy raport z przebiegu realizacji projektu. Następnie wszyscy mieli przyjemność obejrzeć prezentacje na temat przebiegu stażu w Lipsku i Sewilli, którą przygotowała Małgorzata Tarasiuk przy współpracy z Wojciechem Wróblem. Oczywiście był też czas dla uczestników stażu, którzy mieli okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach i pochwalić się zdobytymi umiejętnościami w dziedzinie napraw i serwisowania samochodów, napraw instalacji elektrycznych i elektronicznych oraz obsługi prestiżowych hoteli. Uczestnicy i uczestniczki stażu opowiadali również o zrealizowanym programie kulturowym, o zwiedzaniu i spędzaniu wolnego czasu. Nie obyło się bez podziękowań dla opiekunów grup.

Na koniec jeszcze uczestnicy otrzymali Certyfikaty z wyszczególnionymi umiejętnościami potwierdzone przez partnerów projektu oraz przygotowane i potwierdzone przez Krajowe Centrum Europass dokumenty Europass Mobilność. Uroczystość podsumowania stażu została nagrana i udokumentowana w formie zdjęć. Po uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez wdzięcznych rodziców.