Powitanie nowego roku szkolnego w ZS za nami.

Trudno uwierzyć, że tegoroczne wakacje są już tylko wspomnieniem. Czas biegnie nieubłaganie, bez względu na to czy jesteśmy, czy nie w stanie za nim nadążyć. Po 4 miesiącach nauki na odległość uczniowie i nauczyciele po raz pierwszy spotkali się razem na hali sportowej, aby celebrować bezpośrednio tradycję otwarcia roku szkolnego. Dla zachowania bezpieczeństwa w okolicznościach epidemii koronawirusa wdrożone zostały zasady reżimu sanitarnego. Dlatego w tym roku uroczystość przebiegała w 2 turach: dla klas 1,3,4-tych na godz.9.00, a dla klas 2-ich na godz. 10.00.

Dla każdego ucznia nowy rok szkolny wiąże się jednak z kolejnymi planami i wyzwaniami, którym w trakcie nauki chce sprostać. Z takimi postanowieniami spotkali się uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie na inauguracji nowego roku szkolnego z radością i nadzieją witając się z rówieśnikami i wychowawcami.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: przedstawiciele firmy SITECH: pani Anna Laprus – Specjalista do spraw rozwoju personalnego i pan Tadeusz Drogosz – Opiekun praktycznej nauki zawodu, pani Natalia Ossowska-Czekajło – Główny Specjalista w wydziale rekrutacji i budowy wizerunku pracodawcy KGHM Polska Miedź S.A. oraz pani Agnieszka Wasylik-Woźniak – Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Chocianowie.

W obecności pocztu sztandarowego został odśpiewany hymn narodowy, a następnie Dyrektor szkoły pani Bożena Wiszniewska, serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, szczególną uwagę zwracając na pierwszoklasistów oraz na tegorocznych maturzystów. Wszystkim uczniom i nauczycielom Dyrektor życzyła wielu sukcesów w nowym kolejnym etapie edukacji, radości i powodzenia w realizacji planów. Przedstawiła także najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie zajęć szkolnych i poza szkołą dla uniknięcia zakażenia koronawirusem.  Podczas apelu prowadzący nawiązali także do tegorocznych obchodów 100-tnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, przedstawiając w krótkim filmie przebieg i znaczenie tego wydarzenia dla Polski i Europy. Na koniec w bezpiecznych odstępach wszyscy udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Przed nami 10 miesięcy ciężkiej pracy, jednak życzymy raz jeszcze wszystkim uczniom, by mieli nieskrywaną radość z wgłębiania się w kolejne pokłady wiedzy.