Praktyki w Austrii dla najlepszych, 2015

W ramach współpracy polsko-austriackiej koordynowanej ze strony Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyli  już po raz drugi w projekcie praktyk zawodowych pn.  “Praktyki w Austrii dla najlepszych”

Warunkiem udziału w projekcie było pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Pana Dietmara Müllera, koordynatora komórki ds. turystyki w austriackim Urzędzie Pracy AMS w Bludenz. Rozmowa ta odbywała się w języku niemieckim jak również w języku angielskim w dniu 04.11.2014r. w Hotelu Śląsk we Wrocławiu i miała na celu zbadanie umiejętności językowych oraz zakresu wiedzy związanej z zawodem.

Należy zaznaczyć, że do projektu podobnie jak to miało miejsce w roku ubiegłym, zakwalifikowały się wszystkie uczennice biorące udział w rekrutacji, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia językowego jak i praktycznego. Są to:

  • Aleksandra Lipa III TTL – Hotel Sporthotel  Silvretta w miejscowości Ischgl
  • Kinga Kulbińska  III TTL – Hotel Montana w miejscowości Lech
  • Weronika Weryszko III TT –   Hotel Montana w miejscowości Lech
  • Daniela Burzyńska  III TTL – Ristorante La Taverna VIII w miejscowości Gaschurn
  • Andżelika  Bondzior III TT –  Hotel Jägeralpe w miejscowości  Warth
  • Agata Chrzanowska II TT – Hotel Jägeralpe w miejscowości  Warth

Uczniowie podpisali umowy praktykanckie z austriackimi pracodawcami, dzięki którym mają zapewnione miesięczne wynagrodzenie w wysokości 808 € brutto, bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie i pełne ubezpieczenie zdrowotne. Natomiast samą praktykę odbędą w okresie 6 tygodni w terminie 19.01. – 01.03.2015 w regionie Vorarlberg, w Alpach austriackich.