W ramach porozumienia uczniowie kształcący się w zawodzie Technik Obsługi Turystycznej mają możliwość odbywania praktyk w hotelu PolHotel we Francji.

PolHotel jest hotelem klasy Formuła 1, położonym w miejscowości Fontenay – Tresigny we Francji, w pobliżu Paryża i Disneylandu. Posiada 210 miejsc noclegowych w 70 pokojach. Oprócz podstawowej usługi noclegowo-żywieniowej, przygotowuje również imprezy turystyczne np. wycieczki do Paryża czy Doliną Loary (malowniczy szlak gdzie znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców doby oświecenia).

Swoimi wrażeniami z odbytej praktyki postanowiła podzielić się uczennica klasy II TTH Urszula Lipa:

W dniach od 01.03.2012 do 01.04.2012 odbyłam praktykę w małym miasteczku Fontenay-Tresigny oddalonym 40 km od Paryża. Była to moja druga praktyka i największa przygoda życia. Pierwszy raz miałam do czynienia z hotelem klasy formuły 1, jednak Polhotel miał bardzo wysoko postawioną poprzeczkę i zdaniem wielu klientów, mógł spokojnie równać się z hotelem 2 gwiazdkowym. Może wydać się to dziwne, ale pracownicy nie byli podzieleni na dane działy, jak recepcja, kuchnia czy housekeeping, natomiast każda osoba była sama na swojej zmianie i odpowiadała za wszystko, dzięki czemu ja również mogłam na każdym stanowisku odbyć praktykę. Jest to polski hotel, więc przyjeżdżało dużo polskich grup, jednak byli też klienci indywidualni, których obsługiwałam w języku angielskim. Pracowałam z programami rezerwacji, uczyłam się również rezerwować bilety do Disneylandu i na rejs po Sekwanie. Przygotowywałam śniadania dla grup i dla klientów indywidualnych, zarówno polskie jak i francuskie, również pracowałam, jako kelnerka pomiędzy śniadaniami. Sprzątałam pokoje na biało, a także takie, w których byli jeszcze klienci. Nawet nie wiedziałam, że Francuzi inaczej ścielą łóżka. Przygotowywałam również pokoje dla grupy. W czasie wolnym jeździłam z wycieczkami do Paryża i przyglądałam się pracy pilota, dzięki czemu miałam możliwość zwiedzić Paryż i już na samym początku zakochałam się w tym mieście! Jest tam pełno starych kamieniczek, ogólnie całe miasto ma klimat, którego nie da się opisać, trzeba to samemu zobaczyć i przeżyć. O Paryżu mogłabym pisać i pisać, ponieważ jest to moje miasto marzeń i zamierzam tam kiedyś wrócić. Zakończyć mogę tak, że takiej praktyki i zarazem przygody życia życzę każdemu, ponieważ wspomnienia pozostaną na zawsze.