Uczniowie kierunku Technik Obsługi Turystycznej, którzy czynią postępy w nauce, są żywo zainteresowani własnym rozwojem zawodowym i cechuje ich nienaganna postawa, mają możliwość odbycia praktyk w trzygwiazdkowym hotelu “Gasthaus Auwirt” w Austrii. Hotel znajduje się w centrum miejscowości Fieberbrunn w regionie PillerseeTal w tyrolskich Alpach. Do dyspozycji gości są tu pokoje rodzinne i apartamenty, wszystkie komfortowo urządzone, dwie sale restauracyjne, bar, centrum rekreacyjne, a dla miłośników białego szaleństwa narciarnia z suszarnią.

W terminie od stycznia do końca marca, w hotelu praktyki odbyło sześć uczennic, które miały możliwość utrwalenia, zademonstrowania i zweryfikowania swoich umiejętności, a także prezentacji postaw przedsiębiorczych sprzyjających mobilności zawodowej, co w przyszłości ułatwi znalezienie im satysfakcjonującej pracy.

Oto krótkie wrażenia Katarzyny Majed (I TT):

Praktyki za granicą to z pewnością wspaniała okazja, nie tylko aby podszkolić język obcy, lecz również zapoznać się z innymi rozwiązaniami organizacji  hotelu. Miesięczną praktykę odbyłam w trzygwiazdkowym hotelu Gasthaus Auwirt, położonym w austriackich Alpach, w miasteczku Fieberrunn. Region ten określany jest przez Tyrolczyków jako “najbardziej schowany”, dzięki czemu śnieg zalega tu przez dłuższy czas w roku, stanowiąc raj dla miłośników białego szaleństwa.

Praca, nie zawsze była łatwa, ale miła atmosfera stworzona przez pracowników pomagała mi w codziennych obowiązkach. Pracowałam w następujących sekcjach: w kuchni, w restauracji, za barem, na housekeeping  czy na recepcji.

W wolnym czasie miałam okazję zapoznać się z urokami życia w typowym tyrolskim miasteczku, a także zobaczyć jego najciekawsze i najpiękniejsze zabytki.

Mogę śmiało powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z praktyk w Austrii. Tego miesiąca nigdy nie zapomnę i będę wracać do tych wspomnień za każdym razem gdy tylko spojrzę na zdjęcie hotelu.