W ramach współpracy polsko-austriackiej koordynowanej ze strony Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyli  już po raz piąty w projekcie praktyk zawodowych pn.  „Praktyki w Austrii dla najlepszych”

Warunkiem udziału w projekcie było pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Pana Dietmara Müllera, koordynatora komórki ds. turystyki w austriackim Urzędzie Pracy AMS w Bludenz. Rozmowa ta odbywała się w języku niemieckim jak również w języku angielskim w dniu 30.11.2017r. w siedzibie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu i miała na celu zbadanie umiejętności językowych oraz zakresu wiedzy związanej z zawodem.

Należy zaznaczyć, że do projektu podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach, zakwalifikowali się wszyscy uczniowie biorący udział w rekrutacji, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia językowego jak i praktycznego. Są to:

– Marta Cisek – Hotel Lagant w Brand

https://lagant.s-hotels.com

– Adrian Niewiedziała – Sporthotel Beck w Brand

http://www.sporthotel-beck.at/

– Izabela Sadowska – Hotel Brandnertal w Brand

http://www.brandnertal-gastronomie.at/

– Agata Kalinowska – Hotel Walserberg w Warth

https://www.walserberg.at/

– Barbara Stodółka – Hotel Adler w Warth

https://www.hoteladler.at/

Uczniowie podpisali umowy praktykanckie z austriackimi pracodawcami, dzięki którym mają zapewnione miesięczne wynagrodzenie w wysokości 900 € brutto, bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie i pełne ubezpieczenie zdrowotne. Natomiast samą praktykę odbędą w okresie 6 tygodni w terminie 14.01. – 25.02.2018r. w regionie Vorarlberg, w Alpach austriackich.