Praktyki zawodowe w Austrii

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie kształcący się na kierunku Technik Obsługi Turystycznej, dzięki porozumieniu z Urzędem Pracy w Bischofshofen, będą mieli okazje wziąć udział w projekcie “Praktyki zawodowe uczniów u austriackich pracodawców”. Projekt zakłada odbycie sześciotygodniowych praktyk w najbardziej atrakcyjnych regionach turystycznych Austrii, słynących ze sportów zimowych.

Uczniowie poznają specyfikę pracy w hotelach cztero i pięciogwiazdkowych, otrzymają miesięczne wynagrodzenie w wysokości 768 euro brutto, otrzymają bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie na czas praktyk, będą w pełni ubezpieczeni, a po zakończeniu praktyk dostaną świadectwo pracy w języku angielskim i niemieckim.

Praktyki za granicą pozwolą im na zdobycie nowych kwalifikacji, umiejętności, podniesienie kompetencji językowych oraz poznanie kultury pracy innego kraju.