„Prawda nie dała się zgładzić”

Uroczystość rozstrzygnięcia II edycji konkursu historyczno-literackiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Dnia 4 kwietnia 2016 r. odbyła się w Zespole Szkół w Chocianowie uroczystość rozstrzygnięcia II edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Kubów oraz Dyrektor Biura Senatorskiego Senator RP Doroty Czudowskiej, Pani Izabela Wańkowicz.

Senator RP Pani Dorota Czudowska i Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Kubów objęli patronat nad konkursem.

Patronat medialny objął „Gość Niedzielny”.

Podczas uroczystości prelekcję o Żołnierzach Wyklętych wygłosił ks. Marcin Werczyński. Uroczystość uświetniło także swoim występem Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów, a także Raper Pan Gabriel Michewicz „Egon”.

Senator RP Pani Dorota Czudowska i Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Kubów ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu. Szczególnie cenną nagrodę za I, II i III miejsce – 3-dniowy wyjazd do Warszawy (w programie m.in. zwiedzanie Parlamentu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cytadeli, Muzeum Narodowego).

  • I miejsce w konkursie zajęła Wioletta Mazij
  • II miejsce Mateusz Kaczyński
  • III miejsce Przemysław Konkel

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: Pani Joanna Ślipko, Renata Łukaszewska, ks. Krzysztof Smardzewski serdecznie dziękują wszystkim gościom przybyłym na uroczystość. Szczególne podziękowania dla ks. Marcina Werczyńskiego, Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów, Rapera Gabriela Michewicz „Egona”, za niezapomnianą lekcję historii.

Dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu asystentce Posła na Sejm Pana Krzysztofa Kubów Ewelinie Błaszków, Radnemu Rady Miejskiej w Chocianowie Krzysztofowi Mistoń, Kierownikowi „Gościa Legnickiego” Panu Romanowi Tomczakowi i Panu Januszowi Lech.