Projekt „Global Tour Bus”

Uczniowie klasy 2TTG i 2TTP w grudniu rozpoczęli pracę na platformie eTwinning Polska nad projektem „Global Tour Bus”.

Platforma eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Biorą w niej udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również bibliotekarze szkolni i pedagodzy, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy.
zdjecie nr 2 - szkolenieNatomiast projekt „Global Tour Bus” polega na współpracy partnerów z 38 państw europejskich i pozaeuropejskich. Uczniowie będą pracować przez 5 miesięcy, poznając kulturę̨ i tradycję innych krajów oraz przybliżając polskie obyczaje (jedzenie, taniec, sztukę), a także naszą szkołę̨.

Językiem łączącym wszystkich uczestników projektu jest język angielski. Udział w projekcie jest więc doskonałą okazją na sprawdzenie i doskonalenie swoich umiejętności językowych oraz zwiększenie swobody komunikowania się w języku obcym.

Projekt jest w całości przeprowadzony zdalnie z wykorzystaniem współczesnych technologii komunikacji.

zdjecie nr 1