Projekt „Spread the word, sing with us”

W dniach 26.08 – 03.09 grupa siedmiorga uczniów z klas 2TLM, 2TT, 3TA, 1TTP i 1TTG wraz z nauczycielką języka angielskiego, panią Agnieszką Muc, wzięła udział w projekcie „Spread the word, sing with us”.

Był to projekt Erasmus+ skierowany do młodzieży z Polski, Włoch, Hiszpanii, Macedonii, Danii, Czech i Estonii, który miał pokazać w jaki sposób muzyka łączy ludzi z różnych stron świata i pozwala im otworzyć się na innych ludzi i różne formy ekspresji.

Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach wprowadzających ich w tajniki komponowania muzyki, pisania tekstów, mieli też okazję spróbować gry na różnych instrumentach (m.in. skrzypcach, klarnecie czy trąbce) oraz tworzenia własnych. Jednak najciekawszymi punktami programu okazały się publiczne występy, na których prezentowali covery znanych przebojów oraz własne kompozycje.

Tradycją projektów językowo-kulturowych jest również możliwość poznania kultury innych krajów oraz zaprezentowania swojego kraju. Tym razem – w związku z muzyczną tematyką programu – mieliśmy możliwość usłyszeć tradycyjne piosenki oraz zatańczyć tradycyjne tańce z siedmiu europejskich państw.

Podczas projektu uczniowie mieli okazję zwiedzić Luksemburg, ćwiczyć swoje zdolności językowe – wszystkie warsztaty odbywały się w języku angielskim, oraz nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami z całej Europy. Kolejny projekt zaliczamy do bardzo udanych i szykujemy się do kolejnych!

[Więcej zdjęć, wideo i oficjalna fotorelacja z projektu pojawiła się na stronie facebook ZS Chocianów, zapraszamy do oglądania!]