PWSZ w Legnicy – Dzień Otwartych Drzwi

W dniu 11 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy 3 TLM oraz 3 TA pod opieką nauczycieli p. Krystyny Zborowskiej oraz p.Joanny Urban-Łabiak mieli okazję uczestniczyć w „Dniu Otwartych Drzwi” organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy.

Uczniowie mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok akademicki oraz poznać zasoby uczelni. Na wstępie czekała ich pełny emocji i akcji zainscenizowany przed budynkiem głównym uczelni pokaz studentów ratownictwa medycznego z zakresu pierwszej pomocy w sytuacji ataku terrorystycznego. Następnie młodzież pod przewodnictwem studentów odwiedzała  kolejno pracownie: technologii żywności i potraw, medyczne, mikrobiologii i biochemii, elektroniki i miernictwa, odnawialnych źródeł energii, laboratoria fizyczne i materiałoznawstwa. Wykładowcy i studenci PWSZ demonstrowali naszym trzecioklasistom swoje umiejętności i wiedzę oraz udzielali wszelkich informacji na temat danego kierunku. Na koniec uczniowie wysłuchali na sali wykładowej  prelekcji pt. „Dieta dla mózgu”, gdzie mogli skorzystać z porad dietetyków. Moc wrażeń, bogactwo informacji oraz pokazów naukowych całkowicie wypełnił 2 godzinny pobyt na uczelni i być może zainspirował uczniów w wyborze dalszego kształcenia w przyszłości  któregoś z oferowanych kierunków.