Regionalne Dni Olimpijczyka

W dniu 16 grudnia 2020r. o godzinie 12.00 rozpoczęły się Regionalne Dni Olimpijczyka w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Z uwagi na panujące warunki uroczystość w całości przeniesiona została do „sieci”. Na spotkanie zorganizowane przez Regionalna Radę Olimpijska we Wrocławiu oraz AWF Wrocław zaproszenie otrzymali również uczniowie naszej szkoły. Wydarzenie poprowadzili, mistrzyni olimpijska Renata Mauer-Różańska oraz dziennikarz sportowy Wojciech Koerber. Natomiast wśród uczestników znalazło się wielu sportowców, w tym medalistów Igrzysk Olimpijskich a także Rektor AWF Wrocław, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu, przedstawiciele związków sportowych, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciele Miasta Wrocław, przedstawiciele mediów sportowych.

Sportowcy opowiadali o swoich przeżyciach na wielu arenach sportowych, o sukcesach i trudnych chwilach w swoich karierach. Przedstawiali zdjęcia ze swoich zbiorów. Odpowiadali na pytania kierowane od uczestników spotkania. Wszyscy cieszyli się z tego spotkania  jednocześnie podkreślając jak bardzo chcieliby spotkać się już na żywo.

Z uwagi na okres w jakim zorganizowano to wydarzenie na jego zakończenie popłynęły do wszystkich ciepłe życzenia Świąteczno Noworoczne.

Piotr Machoń
Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie 

reg-dni-olimp