„Różowa skrzyneczka” w Zespole Szkół w Chocianowie

Mimo trwającej pandemii Starostwo Powiatowe w Polkowicach podjęło inicjatywę zwiększającą komfort nauki w szkołach średnich. Po powrocie do stacjonarnej nauczania uczennice i nauczycielki Zespołu Szkół w Chocianowie będą mogły skorzystać z bezpłatnych środków higieny osobistej, dzięki objęciu naszej placówki akcją „Różowa skrzyneczka w każdej szkole”.

Dnia 08 marca przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Chocianowie: Maja Rosołowska, Daria Adamczewska oraz Kornelia Pikulicka odebrały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy „Różową skrzyneczkę” z rąk przedstawicielki Starostwa Polkowickiego rzecznik prasowej pani Magdaleny Mikołajewskiej. Skrzyneczka zostanie zamontowana w odpowiednim  ogólnodostępnym miejscu  w szkole a opiekę nad jej niezawodnym funkcjonowaniem  będzie sprawowały uczennice z Samorządu Uczniowskiego.
Umożliwi ona komfortowe warunki uczennicom naszej szkoły  zadbania o higienę intymną  w okresie menstruacyjnym w trakcie codziennego przebywania średnio przez 8 godzin dziennie na terenie szkoły z dala od aptek i sklepów. Będzie to swoista ,, różowa apteczka pierwszej pomocy” w nagłej intymnej potrzebie dla każdej kobiety w naszej szkole.
Skrzyneczka, która trafiła dla nas została wyprodukowana przez firmę PPUH Supron 3 spółka z o.o. z Radomia i została wyposażona w naturalne podpaski marki Vuokkoset z firmy Eco and More sp. z o.o. Hasło, które przyświeca inicjatywie brzmi: „Weź jeśli potrzebujesz. Zostaw jeśli masz nadmiar”.

Inicjatywa „Różowa skrzyneczka” powstała we Wrocławiu, jej organizatorkami są Adrianna Klimaszewska, Bożena Powaga i Lucyna Cwiach ze Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet. Projekt realizowany jest w ramach grantu, otrzymanego z fundacji Kulczyk Foundation, który ma zapewnić powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej  takich jak podpaski, w przestrzeni szkolnej. Starostwo Powiatowe w Polkowicach przyłączyło się do akcji i zaproponowało udział w niej szkołom średnim  z powiatu polkowickiego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Polkowicach