Rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy Olimpijskiej „Na Olimpijskim Szlaku – Od Aten Do Londynu”

9 listopada 2011 w Zespole Szkół w Chocianowie odbył się szkolny etap ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej pn. “Na olimpijskim szlaku – od Aten do Londynu”. Do konkursu przystąpiło sześciu uczniów z naszej szkoły.

Na rozwiązanie 15 zadań uczestnicy mieli 20 min. Sam udział w konkursie był powodem do pogratulowania jego uczestnikom bez względu na końcowy wynik, ponieważ pytania na które trzeba było odpowiadać wymagały niezwykle dużej wiedzy z trudnego zakresu, a mianowicie: historia olimpizmu polskiego od roku 1924.

Uroczystego wręczenia nagród oraz podsumowania konkursu, które odbyło się 17 listopada 2011, dokonali przedstawiciele głównych organizatorów, pan Andrzej Wojtkowiak – Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie, oraz pan Piotr Machoń – Przewodniczący Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie.

Wyniki konkursu

I miejsce – Bożydar Łasisz – kl. 1 TA
II miejsce – Przemysław Mydłowski – kl. 2 TB
III miejsce – Sylwester Łasisz – kl. 2 TB
IV miejsce – Wojciech Piskorz – kl. 1 TA
V miejsce – Łukasz Piwowar – kl. 1 TA
VI miejsce – Mariusz Skrzypek – kl. 2 TB

Trzech najlepszych ma prawo startu w kolejnym, wojewódzkim etapie konkursu.

wiedz-olimp-konkurs