Ścieżka edukacyjna PGM, 2012

W dniach 21, 22 listopada 2012 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. “Ekologia na terenie powiatu polkowickiego”. W warsztacie udział wzięło jedenastu uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie. Warsztat przeprowadzony został na obiektach Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej Sp. z o. o. w Polkowicach.

Warsztaty zatytułowane “Ścieżka edukacyjna PGM” prowadziło dwoje specjalistów z Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach.

“Ekologia na terenie powiatu polkowickiego”. Warsztaty realizowane w ramach Szkolnego Programy Edukacji Ekologicznej “Ja i moje środowisko” w II półroczu 2012. Program finansowany przez Powiat Polkowicki.

Warsztaty rozpoczęły się od zapoznania uczestników z regulaminem zwiedzania obiektów PGM.
Pierwszym obiektem, który obejrzała młodzież była oczyszczalnia ścieków komunalnych wraz z laboratorium położone w okolicach strefy ekonomicznej w Polkowicach.
Następnie uczestnicy warsztatów przejechali do Trzebcza, gdzie znajduje się składowisko odpadów komunalnych. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznania się oraz zaobserwowania procesów biologicznych, chemicznych i mechanicznych przebiegających w trakcie składowania i segregacji odpadów, uzdatniania wody do celów użytkowych oraz oczyszczania ścieków.

Po zakończeniu warsztatów w PGM, grupa udała się do Karpnik, gdzie po zakwaterowaniu przeprowadzono rajd pieszy po terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Młodzież weszła na szczyty Gór Sokolich, Sokolik (642m) i Krzyżna Góra (654m), na których znajdują się punkty widokowe, oraz które wykorzystywane są również do nauki wspinaczki górskiej. Wieczorem odbyły się zajęcia teoretyczne poświęcone tematyce ekologicznej oraz turystyki regionu Rudaw Janowickich.

Następnego dnia uczestnicy warsztatów przejechali do Karpacza gdzie zwiedzili atrakcje miasta oraz zrelaksowali się w parku wodnym.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatu: Piotr Machoń, Anna Gurgul.