Spotkanie z niepełnosprawnymi sportowcami

Uczniowie naszej szkoły, z klas 2 TL i 2 TT, wzięli udział w akcji “Polkowickie Prezentacje Niepełnosprawni – Sprawnym”, której organizatorem była gmina Polkowice. Impreza odbyła się 3 grudnia 2014 roku w Polkowicach. Młodzież uczestnicząca w wyjeździe miała okazję obserwować zmagania osób niepełnosprawnych w kilku dyscyplinach sportu.

Jako pierwsi swoje umiejętności prezentowali niedowidzący i niewidomi w konkurencji “Goal Ball”. Po zawodnikach niepełnosprawnych swoje umiejętności mogli sprawdzić również widzowie. Wśród tych osób było troje uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, którzy osobiście mogli się przekonać jak trudna jest to gra, kiedy nic się nie widzi a polegać trzeba wyłącznie na pozostałych zmysłach. Kolejne prezentowane dyscypliny to rugby na wózkach i zmagania w halowej piłce nożnej.

W trakcie trwania imprezy młodzież mogła zaobserwować w jaki sposób funkcjonują i jak zmagają się z codziennością osoby niepełnosprawne ruchowo i umysłowo oraz z jaką ochotą i entuzjazmem przełamują własne słabości i ograniczenia. Była to wspaniała lekcja szacunku i tolerancji.