Spotkanie opłatkowe z dolnośląskimi olimpijczykami

Spotkanie odbyło się 12 grudnia 2018 roku w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, a jego gospodarzami byli, Metropolita Wrocławski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Po oficjalnym powitaniu życzenia świąteczne skierowane do wszystkich zebranych przekazali, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej prof. Jacek Kiciński, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego pan Michał Bobowiec, oraz pan Mieczysław Łopatka (czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich) – Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu.

Na zakończenie części oficjalnej odbył się koncert połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zebrani przystąpili do składania sobie życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Była to niecodzienna okazja aby złożyć życzenia kilkudziesięciu sportowcom, wśród których nie brakowało medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Wśród uczestników znalazła się także liczna grupa działaczy, trenerów oraz dziennikarzy sportowych z terenu naszego województwa. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem złożonym z tradycyjnych potraw wigilijnych.

W spotkaniu wzięła udział szesnastoosobowa delegacja Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie.

Po spotkaniu opłatkowym młodzież udała się jeszcze na Jarmark Świąteczny na Rynek Wrocławia.

 

Piotr Machoń