Spotkanie z dolnośląskimi sportowcami

Siedemnastoosobowa delegacja Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie, na czele której stał Radny Powiatowy pan Adam Steć, wzięła udział w Spotkaniu Opłatkowym Dolnośląskiej Rodziny Sportowej. Uroczystość odbyła się we Wrocławiu dnia 16 grudnia 2013 roku.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Katedrze pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył ks. arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski. Następnie spotkanie opłatkowe kontynuowane było w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Po oficjalnym powitaniu, swoje przemówienia połączone z życzeniami świątecznymi złożyli m.in. Metropolita Wrocławski, Sekretarz Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski oraz Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu. Uroczystość uświetniona została występem sopranistki wrocławskiego konserwatorium. W repertuarze znalazły się oczywiście kolędy. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zebrani przystąpili do składania sobie życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Była to niecodzienna okazja aby złożyć życzenia kilkudziesięciu sportowcom, wśród których nie brakowało medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Świata, a także licznie zebranym działaczom, urzędnikom i dziennikarzom sportowym z terenu naszego województwa. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem.