3-osobowy zespół uczennic: Patrycja Nowicka, Dagmara Turijew z klasy III B oraz Małgorzata Woźniak z klasy II B, kształcących się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodzie fryzjer wziął udział w  konkursie organizowanego przez DCIZiDN  Wałbrzych pt. Najlepsi Uczniowie w Zawodzie w Roku 2015″ realizowanego w ramach projektu systemowego pn. “Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet IX, Działanie 9.2).

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych uczniów, podnoszenie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego, rozwijanie zainteresowań uczniów pracą w zawodzie, w którym się kształcą, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń oraz współzawodnictwa między uczniami.

Do konkursu regionalnego dla subregionu Legnica zgłosiło się 5 drużyn ze szkół z: Polkowic, Legnicy, Złotoryi, Przemkowa i Chocianowa.

Konkurs odbył się 10.02.2015r w Legnicy w Centrum  Kształcenia Ustawicznego i  Zawodowego, i miał charakter wyłącznie praktyczny. Zadanie konkursowe wymagało wykonania fryzury z określonej epoki na główce fryzjerskiej w czasie do 4 godz. zegarowych. Komisja konkursowa oceniała nie tylko zgodność fryzury ze standardami epoki ale także wspólną pracę zespołu, staranność czynności, sposób wykorzystania dostępnych środków oraz szereg innych szczegółów.

Nasze uczennice przygotowywały się od 3 miesięcy ćwicząc upięcia na główkach fryzjerskich, czytając fachową literaturę i zdobywając doświadczenia w sztuce fryzjerskiej na praktykach zawodowych.  W trakcie zmagań konkursowych nasze dziewczęta  mimo tremy i debiutu konkursowego dzielnie współzawodniczyły z innymi zespołami wykonując fryzurę w stylu: lata 20-te XX wieku.

W efekcie oceny punktacyjnej Komisja przyznała naszej drużynie II miejsce i nagrodę rzeczową od Realizatora Konkursu. Wyprzedziła nas jedynie drużyna z Zespołu Szkół z Przemkowa, która weźmie udział w finałach Regionu.

Serdecznie gratulacje dziewczęta i dalszych sukcesów zawodowych!

Opiekun zespołu: Krystyna Zborowska