Świąteczne Życzenia dla Seniorów

W tym szczególnym przedświątecznym czasie wspólnymi siłami wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie, Caritas Parafii Wniebowzięcia NMP w Chocianowie oraz  Stowarzyszenia „Imelda” z Chojnowa kontynuowano akcję pomocy seniorom. Tym razem były to serdeczne życzenia Radosnych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, które często były jedynymi życzeniami jakie usłyszą starsi, schorowani, samotni ludzie w tym świątecznym czasie. Jest to również, dla wielu seniorów, bardzo trudny okres pandemii która powoduje strach i zatrzymuje wszystkich w domach. Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź wolontariusze nie chodzili z pustymi rękami. Do setki odwiedzonych seniorów prócz świątecznych życzeń trafiły także potrawy wigilijne (smażony karp, krokiety, pierogi oraz uszka z kapustą i grzybami).

Akcję przeprowadzono 22 grudnia 2020r. na terenie Chocianowa.

Agnieszka Malik-Demiańczuk
Marta Smyk