Świetne wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe mechatroników

Uczniowie klas trzecich technikum mechatronicznego i klasy zawodowej w zawodzie monter mechatronik w sesji zimowej zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zakresie kwalifikacji E.03 Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych. Po raz pierwszy był to egzamin w nowej formie.

Do egzaminu przystąpiło łącznie 53 uczniów, z czego z sukcesem cały egzamin zdały 32 osoby. Tak więc zdawalność egzaminu wyniosła 60,4%.

Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej i praktycznej. Część pisemną zaliczyło pozytywnie 60,4% uczniów, natomiast część praktyczną 98,1%, czyli tylko jeden uczeń nie zdał tej części. Jest to duży sukces wskazujący na wysokie umiejętności praktyczne naszych uczniów, zwłaszcza że spora grupa uczniów zdała tą część egzaminu na 100%.

Natomiast uczniowie, którym nie udało się zaliczyć części pisemnej egzaminu spróbują ponownie swoich sił w czerwcu i wtedy zdawalność w tej kwalifikacji może się okazać jeszcze wyższa.

Gratulujemy naszym technikom mechatronikom i monterom mechatronikom.