Święto Edukacji Narodowej w Zespole Szkół

13 października 2021r. w Zespole Szkół w Chocianowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Starosta Powiatu Polkowickiego Pan Kamil Ciupak , Przewodniczący Rady Powiatu Polkowickiego Pan Henryk Czekajło , przedstawiciel firmy Sitech Pani Anna Laprus oraz opiekun praktycznej nauki zawodu z firmy VW Motor Polska Pan Tadeusz Drogosz. Wicedyrektor Krystyna Zborowska rozpoczęła uroczystość podsumowując rolę i znaczenie nauczycieli we współczesnej szkole oraz znaczenie edukacji dla rozwoju młodych pokoleń. W kolejnych wystąpieniach Pan Starosta Polkowicki Kamil Ciupak wyraził wdzięczność nauczycielom za zaangażowanie w codziennej pracy i gotowość na oczekiwania stale zmieniającego się świata.
Słowa uznania i serdeczne życzenia przekazał nauczycielom i uczniom Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Czekajło , który docenił także wysoką jakość kształcenia szkoły oraz jej znaczenie w życiu społeczności lokalnej.

W pierwszej części akademii, uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę występami artystycznymi. Mogliśmy podziwiać talenty wokalne naszych uczniów: Julii Sitko, Mai Rosołowskiej oraz Piotra Kosiora.

Po występach uczniów Pani Wicedyrektor Krystyna Zborowska wręczyła nauczycielom nagrody. Nauczyciele zostali docenieni za swój codzienny trud wkładany w pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Przypomnijmy, że Komisja Edukacji Narodowej, powołana 14 października 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, była pierwszą w Polsce, jak i całej Europie, władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. Jest to święto nie tylko nauczycieli, ale też niepedagogicznych pracowników szkoły.

Z tej okazji wszystkim nagrodzonym i pracownikom oświaty życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.