Szkolny Kiermasz Świąteczny za nami

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i kolejny Szkolny Kiermasz Świąteczny zakończył się sukcesem. Celem kiermaszu było integrowanie i zachęcanie do działalności społecznej środowiska uczniowskiego Zespołu Szkół w Chocianowie oraz zbiórka środków na wsparcie funkcjonowania Szkolnego Klubu Wolontariatu. Uczniowie zaangażowani w akcję zebrali 1074 zł. 

Kiermasz miał kilka odsłon. Całość rozpoczęła się o godzinie 9.50 od uroczystego otwarcia, którego dokonała pani Krystyna Zborowska Wicedyrektor Szkoły, witając bardzo licznie zgromadzoną na hali sportowej młodzież. Część oficjalną urozmaiciły występy naszych uczniów:
Piotr Kosior (gitara elektryczna), Kinga Ryglicka (ukulele), Daria Adamczewska, Maja Rosołowska, Klaudia Tkaczyk, Kinga Przychodzeń, Kinga Ryglicka, Marta Ilkiewicz, Filip Widuch, Kornelia Pikulicka, Kinga Ryglicka (chór),  Maja Rosołowska, Daria Adamczewska,Joanna Mazur, Aleksandra Bednrz, Julia Budka, Jagoda Bogucka, Wiktoria Włodarczyk, Wiktoria Szajder (taniec).

Uczniowie swoimi występami wprowadzili wszystkich zebranych w  przedświąteczny nastrój.

Zaraz po oficjalnym otwarciu i występach, ruszyła sprzedaż ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów oraz przyjaciół szkoły. Były to m.in. choinki, bombki, wianki na drzwi, stroiki, pierniki, itp. Tuż obok stoisk z ozdobami można było zakupić pyszne ciasta z własnego wypieku oraz napić się  wyjątkowej świątecznej herbaty oraz kawy.

Podobny przebieg miała część popołudniowa akcji, która kierowana była do rodziców naszych uczniów. Pani wicedyrektor skierowała kilka słów do rodziców otwierając tym samym drugą część Kiermaszu. Świąteczny wystrój hali sportowej  oraz występy naszych uczniów spowodowały, że rodzice poczuli ten przedświąteczny  klimat i chętnie korzystali z dobrodziejstw Kiermaszu, zostawiając przy okazji sporo pieniędzy wspomagając tym samym naszą akcję.

Kiermasz zakończył się  sukcesem organizacyjnym i finansowym a młodzież naszej szkoły udowodniła po raz kolejny, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Szczytny cel, jaki przyświecał akcji, spowodował przyłączenie się do niej licznej grupy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy zupełnie bezinteresownie poświęcili swój czas i pieniądze, po to aby pomóc.

Małgorzata Światłoń-Szydełko