Szkolny Konkurs” Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”

01 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali zamordowani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia “Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński (“Pług”, “Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.

Święto, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, ustanowione zostało przez Sejm 3 lutego 2011 roku. W rocznicę wydarzeń zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie do udziału w IV edycji  szkolnego konkursu ” Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”.
Szczegóły konkursu do zapoznania w załączonym regulaminie.

Regulamin szkolnego konkursu Zespołu Szkół w Chocianowie (820 pobrań )