Targi turystyczne “Tour Salon 2012” – Poznań

26 października 2012 r. uczniowie klasy I TT, I TTL i II TT wraz z opiekunami uczestniczyli w 23 edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon, które swoim patronatem objął Minister Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Poznania oraz Polska Izba Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna.

Tegorocznej ekspozycji towarzyszył bogaty program wydarzeń. Zwiedzający Tour Salon mogli zapoznać się z najnowszą ofertą biur podróży i touroperatorów wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, gestorów bazy noclegowej, przewoźników, portali internetowych oraz wydawnictw. Uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju konkursach i grach turystycznych, a niektórym z nich udało się zdobyć ciekawe nagrody.

Program wycieczki objął również krótkie zwiedzanie z przewodnikiem Poznania, między innymi piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, kościół pojezuicki pod wezwaniem św. Stanisława, a także jedynego w Polsce Muzeum Instrumentów Muzycznych.

Uczniowie zapewniają, że już planują udział w kolejnej edycji targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon.