Tradycja łączy pokolenia

W ramach integracji środowiskowej w dniu 16.12.2015 r. w Chocianowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty pn. “Tradycja łączy pokolenia“.

Warsztaty prowadzone były przez nauczycieli i uczniów technikum obsługi turystyki Zespołu Szkół w Chocianowie przy współudziale Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Adresatami byli mieszkańcy gminy Chocianów.

Warsztaty otworzył dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie Pan Andrzej Wojtkowiak.

Relacje ze spotkania będą emitowane przez TVL w okresie świątecznym.

Program spotkania

W programie spotkania znalazły się tematy z zakresu:

  1. Świąteczne nakrywanie stołu.
  2. Sporządzanie drinków bezalkoholowych połączone z degustacją.
  3. Dania wigilijne i karnawałowe.

Organizacja

Było to kolejna edycja warsztatów o podobnej tematyce. Pomysłodawczynią tej formy działań była p. Beata Rolska – pedagog, nauczyciel geografii w Zespole Szkół w Chocianowie, która wspólnie z drugim współorganizatorem p. Agnieszką Hruszowiec – nauczycielem przedmiotów zawodowych, kierownikiem praktyk przygotowała i zorganizowała to przedświąteczne spotkanie. W działania włączyli się również p. Małgorzata Wojtkowiak i p. Krystyna Zborowska – nauczycielki Zespołu Szkół w Chocianowie.

Goście

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Naszymi gośćmi były Panie z Koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów  i Inwalidów w Chocianowie, Panie z koła Gospodyń Wiejskich, zainteresowani mieszkańcy oraz uczniowie Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie wraz z opiekunami p. Anną Chodyń i p. Agnieszką Jaskułą.

Prezentacja uczniów

W sympatycznej, wesołej atmosferze uczniowie z Zespołu Szkół prezentowali swoje umiejętności i dzielili się wiedzą zdobytą w trakcie lekcji oraz krajowych i zagranicznych staży. Na specjalnie przygotowanej wystawie można było obejrzeć zdjęcia z praktyk odbywanych w renomowanych krajowych i zagranicznych hotelach.

Akcja charytatywna

W trakcie warsztatów prowadzono akcję charytatywną na rzecz uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Na kiermaszu można było kupić świąteczne dekoracje przygotowane  przez naszych uczniów pod opieką p. Eweliny Kuleszy – nauczyciela wychowania fizycznego.

Występy i potrawy

Podczas spotkania wymieniano się kulinarnym doświadczeniem i degustowano przygotowane potrawy.

Warsztaty umilił piękny występ przedstawicieli z ogniska muzycznego, działającego w Chocianowskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem pani Małgorzaty Bety, wprowadzając nas w świąteczny, pogodny nastrój.