W dniu 20.11.2013 uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej w ramach Projektu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” odbyli wycieczkę zawodoznawczą na Międzynarodowe Targi Turystki i Caravaningu w Lipsku.

Międzynarodowe Targi Turystki i Caravaningu to jedne z największych targów turystycznych w Niemczech. Są one wielkim wydarzeniem w Europie . Stymulują stale rozwijający się rynek turystyczny, wytyczają nowe trendy i dają możliwość zapoznania się z wiodącymi osiągnięciami przemysłu turystycznego, nowościami rynkowymi oraz prowadzą do pogłębiania relacji biznesowych. Rokrocznie przyciągają najbardziej liczących się w branży touroperatorów, przewoźników, hotelarzy, a także tłumy turystów, podróżników.

Tegoroczni partnerzy targów – Tunezja, niemieckie Rudawy i Großenhain – oczarowały przede wszystkim -lokalnym folklorem, tradycyjnym rzemiosłem, regionalnymi pysznościami i wspaniałymi ofertami turystycznymi.

Odwiedzający Międzynarodowe Targi Turystyki i Caravaningu mieli również możliwość bezpośredniego poznania Polski. Poza atrakcjami kulinarnymi poszczególne firmy i organizacje turystyczne z różnych województw oferowały zainteresowanym najciekawsze możliwości spędzenia urlopu w naszym kraju.

Udział w targach był niewątpliwie szansą podniesienia umiejętności językowych, poszerzenia wiedzy zdobytej w szkole na przedmiotach zawodowych, a także zapoznania się z kulturą i obyczajami ludzi z różnych zakątków naszego globu.