W dniach 09 i 10 października uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej w ramach Projektu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”  wzięli udział  w wycieczce zawodoznawczej do Krakowa.

Uczniowie w pierwszy dzień mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą turystyczną na przykładzie działalności Hotelu Gródek.

Jest to pięciogwiazdkowy hotel położony w cichej, urokliwej części Starego Miasta w Krakowie. Indywidualnie zaprojektowane pokoje oferują ciszę, komfort i elegancję.

W hotelu znajduje się restauracja Gródek, w której można zakosztować wykwintnej polskiej kuchni, wypocząć w stylowo urządzonym  barze z półkami pełnymi książek. Goście mogą odpocząć również w saunie, oranżerii lub na tarasie z widokiem na Stare Miasto.

Kolejna atrakcją była możliwość zaobserwowania pracy przewodnika podczas zwiedzania głównych atrakcji miasta, do których należą między innymi: żydowska dzielnica – Kazimierz, Kościół  Mariacki,  Sukiennice oraz  pomnik  Adama  Mickiewicza  na  krakowskim  rynku.

Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, które jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Następnie powrócili do Krakowa, gdzie zwiedzili Zamek Królewski i Katedrę  na  Wawelu.

Wycieczka  z pewnością pozwoliła poszerzyć wiedzę zdobytą na zajęciach w szkole i na pewno będzie cennym doświadczeniem w  przyszłości.