Tytuł „Mistrz Zdrowia” dla Zespołu Szkół w Chocianowie !

Drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Kędziora, Julia Piwowar, Marta Malec, Kornelia Kotowska, Olaf Drożdż, Adrian Glapski, Karol Skraba oraz Dawid Kasperski, zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie „ZDROWIE ? Ogarniam TO !” w kategorii film. Dodatkowo nasza szkoła, jako jedyna, wyróżniona została tytułem „Mistrz Zdrowia”.

Konkurs, zorganizowany przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej, zgromadził 1094 prace z 468 szkół z całej Polski. Gala Konkursowa odbyła się 7 czerwca 2024r. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie gdzie z rąk Minister Zdrowia pani Izabeli Leszczyny oraz Dyrektora Generalnego Ministerstwa Edukacji Narodowej pana Roberta Bartolda, przedstawiciele naszej drużyny wraz z opiekunem panią Małgorzata Światłoń otrzymali nagrody i wyróżnienia. Przyłączamy się do słów Minister Zdrowia pani Izabeli Leszczyny, która dodała że „to wspaniałe, że młodzież z takim zapałem angażuje się w tak ważne tematy!”. Gratulujemy naszej drużynie, która udowodniła że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.