Uczniowie Zespołu Szkół ,,mocni”  w  międzyszkolnym turnieju sportowym ,, Kompetentny PogChmp” pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A.

15 czerwca w Lubinie na boiskach Akademii Zagłębia odbył się turniej sportowy „ Kompetentny PogChamp” skierowany do uczniów będących w szkołach pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Wzięło w nim udział ponad 400 młodych ludzi.

Turniej piłki nożnej, strefy rugby, fight, jogi, tenisa stołowego, wspinaczki pokazy pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji wypełniło środowe zawody sportowe. Nie zabrakło red. Bartka Ignacika dziennikarza CANAL+ prowadzącego program Turbokozak. Do tej pory dziennikarz testował piłkarzy znanych z boisk ekstraklasy a teraz testom zostali podani uczniowie szkół patronackich, III miejsce zajął FABIAN FRANKOWSKI uczeń klasy 2TA. Berry Blue – Jagoda poprowadziła trening siłowy, złote szczypiornistki MKS Zagłębia Lubin: Kinga Grzyb, Monika Malikiewicz, Monika Wąż zdradzały tajniki piłki ręcznej. Anna i Artur Niedzwiedzcy czyli „Niedźwiadki Biegają” zdradzali tajniki treningu biegowego, Sylwia Kruglińska uczyła w strefie jogi. Poza rywalizacją sportową, profesjonalnymi treningami, odpoczynkiem w strefie relaksu czy zaspokojeniem głodu w strefie pysznego jedzenia, nie zabrakło gwiazd muzyki. Przed publicznością swój repertuar zaprezentowali miedziowi raperzy: Paweł Żebrowski „Żebro”, Gabriel  „Egon” Michewicz.

Umiejętnie połączono wartość rozrywkową (konkurencje sportowe, trening)  z wartościami edukacyjnymi Ratownicy JGRH- pokazy pierwszej pomocy, jak dbać o ciało, korzyści ze sportu na świeżym powietrzu. To był autorski pomysł na budowanie ducha sportowego i zdobywanie kompetencji mistrzowskich.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – turniej piłki nożnej chłopców

( nasi uczniowie zagrali w składzie Skrzypek Błażej, Zdulski Jakub, Kulbiński Fabian, Błauciak Mateusz, Kołodziejski Wiktor, Frankowski Fabian, Kruk Marcin)

I miejsce – bieg 1km Witek Adam

II miejsce – bieg 1 km Czerep Arkadiusz

I miejsce – bieg 1 km Natalia Michalska

III miejsce – turniej w tenisa stołowego Ryglicki Mikołaj

III miejsce – TurboKozak Fabian Frankowski

  Dziękujemy KGHM Polska Miedź S.A za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


opiekun
Malgorzata Światłoń