Uczniowie Zespołu Szkół w Kronopolu

Dnia 29.04.2015r. uczniowie Naszej szkoły wraz z opiekunami panią Bożeną Wiszniewską oraz panią Anną Druzga wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do firmy Kronopol w Żarach. Celem wizyty było zapoznanie się z procesami produkcji, dystrybucji, sprzedaży oraz logistyki, jakie zachodzą w przedsiębiorstwie.

Kronopol należący do Szwajcarskiego holdingu Swiss Krono Grup jest jednym z największym na świecie zakładów przetwórstwa drewna skupiającym w jednym miejscu produkcję trzech rodzajów płyt drewnopodobnych tj. płyt wiórowych, płyt MDF i OSB. Najnowocześniejsze linie technologiczne oraz wysoki standard kontroli procesów produkcyjnych w połączeniu z doświadczeniem zespołu zapewniają największą jakość płyty. Firma eksportuje do ponad 50 krajów na całym świecie min USA, Kanady, Chin, Japonii, i prawie wszystkich krajów europejskich.

Nasza młodzież po przedstawieniu prezentacji dotyczącej funkcjonowania firmy miała możliwość obejrzenia multimedialnej sali konferencyjnej, w której poczuli się jak w lesie. Drzewa, śpiew ptaków i opadająca mgła dostarczyły uczestnikom wycieczki niezapomnianych wrażeń. Uczniowie poznali również proces produkcyjny, dystrybucyjny, transportowy i sprzedaży paneli podłogowych. Zapoznali się z nowoczesnym parkiem maszynowym, który ukazał obraz innowacyjnych technologii. Największe wrażenie zrobiła na nich maszyna owijająca folią panele .

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od firmy upominki. Młodzież naszej szkoły została przyjęta w “Kronopolu” profesjonalnie, a każdy szczegół wycieczki był dopracowany. To była naprawdę interesująca i edukacyjna wycieczka.