Uroczystość upamiętniająca 103 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 10 listopada 2021 roku w Zespole Szkół w Chocianowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 103 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku trochę nietypowo, gdyż ze względów pandemicznych, w formie hybrydowej, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania w klasach hymnu narodowego “Mazurka Dąbrowskiego”, ponieważ nasza szkoła włączyła się do akcji “Szkoła do Hymnu 2021 ” i wspólnie o godz. 11:11, z tysiącami szkół w Polsce i polonijnymi szkołami na świecie, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.

Następnie uczniowie klas: 1TL, 2TTL, 3TTG, 3TBP, 4TT pod kierunkiem pań: Doroty Krowiak, Nadziei Guzowskiej i księdza Marcina Giemzika zaprezentowali część artystyczną, okraszoną pięknymi wieszarami i pieśniami patriotycznymi. Uczniowie oddali w ten sposób szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć o wolność i strzelać do tych co chcą nam ja odebrali, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz powinniśmy pamiętać o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze – własnego życia.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!