Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół za nami

25 czerwca 2021r. uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie odebrali świadectwa, więc mogą wreszcie odpocząć. Miniony rok szkolny był trudny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Większość nauki odbywała się zdalnie. Przed uczniami i nauczycielami było wiele wyzwań, a najtrudniejsza była samodzielność i odpowiedzialność za naukę i pracę , której niełatwo było sprostać. W naszej szkole to się udało. Aż 97 uczniów uzyskało średnią 4,50 w tym aż 63 uczniów odebrało z rąk dyrektor szkoły Bożeny Wiszniewskiej  i przedstawicieli Rady Rodziców świadectwa z wyróżnieniem. Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się na hali sportowej i ze względu na bezpieczeństwo przed zagrożeniem zarażenia Covid-19 podzielone była na dwie tury: I- dla technikum i bszIs (klas po gimnazjum) i II -dla klas technikum i bszIS po szkole podstawowej). Ceremonię zakończenia roku szkolnego uświetnili swą obecnością : Starosta Powiatu Polkowickiego – pan Kamil Ciupak, członek Zarządu Powiatu Polkowickiego – pan Franciszek Skibicki; Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Woźniak ; Członek Rady Rodziców – pan Grzegorz Śliwka oraz przedstawicielka firmy Sitech – specjalista ds. rozwoju personalnego pani Anna Laprus.

Najwyższą średnią ocen w klasach technikum i bszIs  po szkole podstawowej – 5.28 uzyskał Szymon Najdek z klasy 2 TAP, jednocześnie zostając laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów a najwyższą średnią ocen wśród uczniów technikum i bszIs po szkole gimnazjalnej  – 5.56  uzyskała uczennica z klasy 3 TT Marta Ilkiewicz, zostając tym samym laureatką nagrody Prezesa Rady Ministrów.

Po raz ostatni w uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięły udział klasy trzecie  Branżowej Szkoły I stopnia -3 A i 3 B. Uczniowie uroczyście odebrali świadectwa ukończenia szkoły z rąk pani dyrektor Bożeny Wiszniewskiej oraz wychowawców: pani Anny Gurgul i Joanny Urban-Łabiak.
W klasie 3 B najwyższą średnią – 5.10 uzyskała Anna Zasada. Najwyższą średnią ocen w klasie 3A za 3 lata nauki  – 4.82  uzyskał Szymon Sitnicki. Nagrody dla uczniów z tej klasy ufundowała firma Sitech Sp. z. o.o.. Otrzymali je wraz z gratulacjami za odniesione sukcesy w nauce podczas 3 lat kształcenia zawodowego w firmie od przedstawicielki firmy SITECH Sp. z o.o. pani Anny Laprus. Również firma Volkswagen Motor Polska w Polkowicach nagrodziła uczniów: Bartłomieja Sznajdera z klasy 3A oraz Mateusza Stachyrę z klasy 2 AG. A także uczniów klas 2-gich za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Od 2 lat uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie kształcący się zawodowo w branży mechatronicznej objęci są programem firmy KGHM Polska Miedź S.A pt. „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. W tym roku według regulaminu KGHM stypendia w kwocie 500 zł, ufundowane przez firmę, zdobyli uczniowie z klas: 1 TA, 2 TAP, 2 TBP i 2 AP, 2TAG, 3TA i 3 TLM. Firma uhonorowała ich sukcesy także  okazjonalnymi upominkami. Wicedyrektor  Krystyna Zborowska odczytała list od Prezesa KGHM Polska Miedź S.A. Pana Marcina Chludzińskiego i wręczyła uczniom nagrody od firmy.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu „Moja najciekawsza praktyka” organizowanego  przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną , uczniowie Zespołu Szkół zdobyli czołowe miejsca. Uczennica Paulina Socha  z klasy 3TT – 1 miejsce uczennicy Paulinie Socha z klasy 3 TT a Klaudia Wieruszewska także z klasy 3 TT- 3 miejsce.

Znaczący sukces w minionym roku szkolnym osiągnął uczeń Jakub Łabiak , który zdobył on zaszczytny tytuł II wicemistrza w Mistrzostwach Polski Automatyków i Programistów PLC, w kategorii Logo, organizowanych online przez Politechnikę Wrocławską.

Podczas uroczystości piosenki z repertuaru własnego, Marka Grechuty i Anny Jantar wykonywała uczennica klasy 1 TTL Julia Sitko. Julia swoim talentem jak zwykle podbiła serca publiczności zgromadzonej w hali sportowej naszej szkoły.

W myśl piosenki „Tyle słońca w naszym mieście” uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Życzymy wszystkim słonecznych, ale i bezpiecznych wakacji,  oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przed zarażeniem Covid-19. ,, Lato, lato, lato czeka …”