VW szansą dla młodych  

Koncern Volkswagen po raz kolejny uhonorował swoich najlepszych na świecie absolwentów nauki zawodu nagrodą „Best Apprentice Award“. Wśród nich jest również pracownik Volkswagen Motor Polska – Dominik Król.

Nagrody wręczył szef Koncernu Volkswagena dr Herbert Diess, członek zarządu koncernu ds. personalnych dr Gunnar Kilian oraz przewodniczący Światowej Rady Zakładowej koncernu Volkswagen Bernd Osterloh. W tym roku nagrody za ponadprzeciętne kompetencje fachowe otrzymało czterdziestu sześciu najlepszych absolwentów 16-tu różnych zawodów z 19-tu krajów.  Pracowników wyróżniono 07.12.2018 r. w Wolfsburgu w ramach posiedzenia zarządu koncernu Volkswagena oraz Światowej Rady Zakładowej.

Dominik jest ubiegłorocznym absolwentem nauki w zawodzie mechatronik Zespołu Szkół w Chocianowie i od września 2017 roku pracuje w Volkswagen Motor Polska w dziale montażu końcowego silnika. O zgłoszeniu jego kandydatury z ramienia VW MP zadecydował świetny wynik egzaminu końcowego przed Państwową Komisją Egzaminacyjną na zakończenie kształcenia dualnego. Dominik od kilku miesięcy intensywnie podnosi swoje kompetencje językowe uczestnicząc w indywidualnym kursie niemieckiego w firmie.

Uroczystość rozdania nagród „Best Apprentice Award” odbyła się po raz pierwszy w 2001 roku i jest już osiemnastą galą z rzędu.

Kolejnym etapem rozwoju najlepszych uczniów zawodu jest udział w programie „Wanderjahre“ („Wędrowiec“). Polega on na rocznej pracy i zdobywaniu doświadczenia w jednym z zakładów koncernu VW, m. in. w Niemczech. Dzięki udziałowi w nim jego uczestnicy mają szansę na dalszy rozwój zarówno fachowy, jak i osobisty, natomiast firma zyskuje zmotywowanych pracowników z międzynarodowym doświadczeniem już na początku ich kariery zawodowej.

W marcu 2019 r. swoją „12-miesięczną wędrówkę” w fabryce VW w Salzgitter rozpocznie nasz kolega z działu montażu końcowego silnika – Grzegorz Nieroda.