Wielki Finał Akcji “Charytatywnie dla zwierząt”

 „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”
/Art. 1.USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

             W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani i to czasem nie pozwala dostrzec problemów zwierząt. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Niejednokrotnie mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone. Choć bywa wręcz odwrotnie – są przywiązane, ale krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki los niestety spotyka wiele zwierząt i musimy o tym pamiętać.

Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w szkole akcję zbiórki karmy dla zwierząt, którym udało się znaleźć miejsce w schronisku. Ilość zebranej karmy, koców, kołder, legowisk, przerosła wszelkie oczekiwania! Zebrane dary przekazaliśmy do Przytuliska “TOZ JAWOR”. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.  Koordynatorką akcji była Małgorzata Światłoń-Szydełko.

Szkolny Klub Wolontariatu bardzo dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, absolwentom oraz nauczycielom za zaangażowanie w naszą akcję oraz za udowodnienie, że mają wielkie serce!

„Nie liczy się to ile posiadasz, 
ale ile dajesz innym
i jak się z nimi dzielisz”

 

Bardzo dziękujemy.

Szkolny Klub Wolontariatu
M. Światłoń-Szydełko