Wielofunkcyjny obiekt sportowy już otwarty!

Nowoczesny zewnętrzny kompleks sportowy, przy Zespole Szkół w Chocianowie, od 25 września 2015r. może być wykorzystywany przez entuzjastów sportu w wielu jego wydaniach.

Obiekt składa się z wielofunkcyjnego boiska sportowego, które umożliwia prowadzenie zmagań w grach zespołowych (piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka koszowa i piłka nożna), jednocześnie stwarzając możliwości rozwoju w sportach indywidualnych (tenis ziemny oraz badminton). Ponadto uczniowie naszej szkoły, jak też wszyscy zainteresowani, będą mieli do dyspozycji obiekty lekkoatletyczne, na których w sposób bezpieczny i komfortowy odbywać się będą zajęcia nauczające i doskonalące biegi (sprinty i biegi przez płotki), skoki (skok w dal i trójskok) oraz rzuty (pchnięcie kulą). Obiekt posiada sztuczne oświetlenie a także trybuny, mogące pomieścić kilkadziesiąt osób.

Wszystko to powoduje, że na nowo otwartym obiekcie, poza prowadzeniem programowych zajęć wychowania fizycznego oraz wielu innych form aktywności fizycznej szkolnej i pozaszkolnej, będzie to miejsce gdzie odbywały się będą liczne zawody i turnieje sportowe w wielu dyscyplinach i konkurencjach różnej rangi (szkolne, międzyszkolne, pozaszkolne).

Uroczystego otwarcia obiektu, którego budowę sfinansował Powiat Polkowicki przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska, dokonali pan Marek Tramś – Starosta Polkowicki, pan Kamil Ciupak – Wicestarosta Polkowicki, pan Mieczysław Łpatka – czterokrotny olimpijczyk (koszykarz), Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu, pan Andrzej Wojtkowiak – dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie oraz przedstawicielka społeczności uczniowskiej pani Agnieszka Woźniak – uczennica klasy 3 B.