Wizyta w firmie Epiroc Polska

W dniu 25.10.2018r. trzydziestu uczniów klas drugiej i trzeciej technikum mechatronicznego uczestniczyło w wycieczce zawodoznawczej do zakładu Epiroc Polska w Polkowicach. Uczniowie mogli zapoznać się z serwisowaniem maszyn górniczych oraz ze specyfiką i funkcjonowaniem nowoczesnego Centrum Serwisowego, w których dokonywane są remonty używanych komponentów maszyn. Firma Atlas Copco odpowiadając na potrzeby klientów stworzyła sieć nowoczesnych Centrów Serwisowych, czego przykładem jest Epiroc Polska. Centrum Serwisowe w Polkowicach obsługuje nie tylko klientów polskich, ale też klientów całego regionu Europy Środkowo – Wschodniej. Usługa polega na przywróceniu technicznych właściwości podzespołu do stanu oryginalnego. Po remoncie klient otrzymuje całkowicie sprawny produkt, odnowiony przy użyciu oryginalnych części, spełniający normy najwyższej jakości, gotowy do dalszej pracy!

Centrum Serwisowe przeprowadza remonty:

 • maszyn wiercących i ładująco-odstawczych,
 • układów roboczych maszyn górniczych,
 • mostów napędowych Kessler, Dana i Okubo,
 • skrzyń biegów (wraz z przeglądami),
 • elementów układów napędowych,
 • wałów napędowych,
 • łyżek do ładowarek,
 • wiertarek hydraulicznych,
 • cylindrów hydraulicznych,
 • podzespołów hydraulicznych,
 • szaf elektrycznych.