Wycieczka do Voss Automotive Polska Spółka z o.o.

W listopadzie 2014r. grupa  22 uczniów z klasy IV TB wraz z doradcą zawodowym Krystyną Zborowską zwiedziła Zakład Voss Automotive Polska Sp.z o.o w Nowej Wsi Legnickiej. Była to już druga wizyta młodzieży z Zespołu Szkół na zaproszenie zakładu. Młodzież zapoznała się z jego historią, strukturą organizacyjną, profilem produkcji oraz wysłuchała oferty zatrudnienia dla mechatroników.

Firma powstała w 1931 roku. Wprowadzanie innowacji w budowie maszyn i pojazdów rozpoczęła od roku 1953. Jej marką jest długoletnie partnerstwo rozwoju z klientami. Dużą wagę przywiązuje do stworzenia właściwych struktur grupy Voss oraz rozwoju jej pracowników. Jest też jedyną firmą w Polsce która posiada znak jakości 1Q.

Założycielem firmy był przedsiębiorca z Bochum Herman Voss, który po ukończeniu studiów w 1953r. na kierunku ,,budowa maszyn” podjął pracę w zakładzie armatury swojego ojca, a następnie nawiązał współpracę z producentami samochodów ciężarowych i przyczep z Heidelberga oraz z firmy MAN.

Stopniowo zakład powiększał się terytorialnie. Jego centrala powstała w Wipperfurth. Obecnie firma zatrudnia ok. 2200 osób na całym świecie działając w sektorze motoryzacyjnym na międzynarodową skalę.
Specjalizuje się w montażu gotowych systemów w zakresie układów hamulcowych, układów zawieszeń pneumatycznych oraz układów paliwowych, a także w bezpośredniej dostawie kompozytów na linie produkcyjne klienta.
W ubiegłym roku zakład otworzył drugą halę produkcyjną, w której docelowo powstanie 420 miejsc pracy.

Młodzież naszej szkoły spotkała się z miłym przyjęciem ze strony Kierownik Personalnej Pani Agnieszki Wołodarczak. Prezentację firmy poprowadził Kierownik Utrzymania Ruchu Produkcji Pan Grzegorz Markowicz, który jest absolwentem naszego Technikum.
Uczniowie obejrzeli halę produkcyjną i poszczególne stanowiska pracy zapoznając się z ich organizacją i działaniem. Ponadto nasi tegoroczni maturzyści otrzymali propozycję do złożenia aplikacji z ofertą  zatrudnienia.