Wycieczka zawodoznawcza do Interferie Aquapark Sport Hotel***Malachit w Świeradowie Zdrój

W dniu 19.10.2021 uczniowie z klasy 1TTM i 2TTL wraz z opiekunami panią Agnieszką Hruszowiec i panem Wojciechem Wróblem odbyli wycieczką zawodoznawczą do Interferie Aquapark Sport Hotel***Malachit w Świeradowie Zdrój.

Hotel***Malachit jest położony w sercu gór Izerskich. Do dyspozycji Gości jest 80 komfortowych pokoi, dwupoziomowy aquapark, sala sportowa, w pełni wyposażona siłownia oraz kompleks sal konferencyjnych.

Kierownik Działu Hotelowego pan Krzysztof zaprezentował uczniom schemat organizacyjny hotelu, jego działalność w zakresie świadczenia usług hotelowych, gastronomicznych i rozrywkowych.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć pokoje hotelowe w różnych standardach, poznać organizację pracy w barze, restauracji hotelowej i w lobby biznesowym. Z dużym zainteresowaniem słuchali ciekawych informacji na temat funkcjonowania hotelu i pracy na różnych stanowiskach.

W związku z tym, że od wielu lat w Hotelu organizowane są praktyki zawodowe, pan Krzysztof przedstawił również wymagania i obowiązki praktykantów.

Dodatkowymi atrakcjami wycieczki było wejście na wieżę widokową Sky Walk, a także tor saneczkowy.