XI Bieg Borów Dolnośląskich – Akcja ekologiczna „Nie wyrzucaj do lasu”  Chocianów, 12.06.2021r.

Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Klub Biegacza „Zdyszaaani” Chocianów, byli organizatorami kolejnej edycji Biegu Borów Dolnośląskich. Wydarzeniem towarzyszącym zmaganiom biegaczy była akcja ekologiczna pn. „Nie wyrzucaj do lasu”, podczas której zorganizowano zbiórkę elektroodpadów. Było to działanie przeprowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej Zespołu Szkół w Chocianowie.

Imprezę swoim patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów pan Tomasz Kulczyński.

Zawody rozgrywane były na terenach Borów Dolnośląskich. Sama trasa lokalnie przebiegała w urokliwych okolicach Rezerwatu Przyrody „Czarne Stawy” oraz pozostałych na Wzgórzu Fryderyka ruin wieży widokowej.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości nieco ponad 8 km, w całości wiodącą drogami leśnymi z licznymi podbiegami i zbiegami, co wymagało od startujących dobrego przygotowania wytrzymałościowo-siłowego. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem czego dowodem była ponad setka zgłoszonych biegaczy. Bieg główny ukończyło 61 zawodników, natomiast w biegu towarzyszącym na dystansie 1 km wystartowało 16 dzieci. Niedogodności w postaci plagi insektów rekompensowała bujnie rozkwitająca roślinność oraz niespotykane w naszych okolicach walory zdrowotne w postaci unoszących się w powietrzu zdrowotnych olejków eterycznych których działanie jest niezastąpionym elementem regeneracji układu oddechowego i nerwowego.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne na stronie: https://feniks-timing.pl/index.php/wyniki/

Fotorelacja na: https://www.facebook.com/klubolimpijczyka.zschocianow

Wszyscy zawodnicy otrzymali sportowe koszulki oraz pamiątkowe medale a najlepsi dodatkowo okolicznościowe puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy zawodów kierują serdeczne słowa podziękowania do instytucji, które zdecydowały się wesprzeć to przedsięwzięcie:

  • Nadleśnictwo w Chocianowie,
  • Stowarzyszenie LGD „Wrzosowa Kraina” w Chocianowie,
  • Smulders Polska,
  • Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie,
  • Stowarzyszenie Chocianów 2023,
  • Stowarzyszenie Mała Ojczyzna Chocianów,
  • Insur Invest Oddział Partnerski Chocianów
  • Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie.

Piotr Machoń