XII Bieg Borów Dolnośląskich

XII Bieg Borów Dolnośląskich
Akcja ekologiczna „Nie wyrzucaj do lasu!”
Dzień Dziecka

Chocianów, 28.05.2022r.

Za nami kolejna edycja Biegu Borów Dolnośląskich. Wydarzeniami towarzyszącymi zmaganiom biegaczy były w tym roku, akcja ekologiczna pn. „Nie wyrzucaj do lasu ! ”, podczas której zorganizowano zbiórkę elektroodpadów oraz zaprezentowano auta elektryczne marek Volkswagen i Skoda a także Dzień Dziecka.

Imprezę swoim patronatem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów pan Tomasz Kulczyński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Chocianów pan Jacek Wiśniewski.

Zawody rozgrywane były na terenach Borów Dolnośląskich w urokliwych okolicach Rezerwatu Przyrody „Czarne Stawy” oraz pozostałych na Wzgórzu Fryderyka ruin wieży widokowej.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości nieco ponad 8 km, w całości wiodącą drogami leśnymi z licznymi podbiegami i zbiegami oraz … sporą ilością błota J. Do biegu głównego przystąpiło 44 zawodników. Natomiast w biegach towarzyszących na dystansie 250 metrów i 1 km wystartowało 24 dzieci.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale a najlepsi dodatkowo okolicznościowe statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Już podczas trwania biegów część najmłodszych uczestników imprezy rozpoczęło świętowanie Dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali na tę okazję wiele atrakcji, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bańki mydlane, popcorn, wata cukrowa, ciasto, napoje, słodycze oraz ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek. Całości dopełniły punkty edukacyjne, edukacji leśnej oraz edukacji społecznej.

Organizatorzy XII Biegu Borów Dolnośląskich kierują serdeczne słowa podziękowania do instytucji, które zdecydowały się wesprzeć naszą inicjatywę:

  • Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie,
  • Nadleśnictwo Chocianów,
  • Stowarzyszenie LGD „Wrzosowa Kraina” w Chocianowie,
  • Volkswagen Motor Polska Polkowice,
  • Stowarzyszenie Mała Ojczyzna Chocianów,
  • Klub Biegacza „Zdyszaaani” Chocianów,
  • Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie,
  • UKS przy Szkole Podstawowej w Chocianowie,
  • Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie,
  • Grupa Respekt VW Motor Polska Polkowice.

Fotorelacja oraz wyniki z zawodów dostępne na:

https://www.facebook.com/klubolimpijczyka.zschocianow