XX lat Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu

Na specjalne zaproszenie Zarządu Regionalnej Rady Olimpijskiej, młodzież Zespołu Szkół w Chocianowie, wraz z opiekunami, wzięła udział w uroczystych obchodach XX-lecia działalności Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu.

Uroczystości rozpoczęły się od spotkania w zabytkowym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w Auli Leopoldyna zebrało się około 50 olimpijczyków oraz przedstawiciele władz różnego szczebla, działacze sportowi, dziennikarze i Kluby Olimpijczyka. W trakcie tej części uroczystości głos zabierali m.in. Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu pan Mieczysław Łopatka, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego pan Radosław Mołoń, Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marek Bojarski, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego pan Andrzej Kraśnicki. Regionalna Rada Olimpijska nagrodzona została wieloma nagrodami i wyróżnieniami.

Na drugą część uroczystości, jej uczestnicy musieli przenieść się do hali widowiskowo-sportowej Orbita, gdzie można było oglądać zmagania koszykarzy ze ścisłej europejskiej czołówki, uczestniczących w międzynarodowym turniej piłki koszowej. W zawodach wystąpiły drużyny występujące w rozgrywkach euroligi z Włoch i Rumunii oraz reprezentujące polski basket Turów Zgorzelec i gospodarze Śląsk Wrocław. W przerwie miedzy meczowej miało miejsce niesamowite widowisko podczas którego zaprezentowano wszystkich zebranych olimpijczyków.

Uroczystości odbyły się 27 września we Wrocławiu.