Z Kompetentnymi nam po drodze – KGHM kontynuuje program patronacki dla szkół w Zagłębiu Miedziowym

Zespół Szkół w Chocianowie jako jedna z 9 szkół ponadpodstawowych z Zagłębia Miedziowego, podpisał porozumienie z KGHM Polska Miedź S.A. o współpracy w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” na nowy rok szkolny 2022/23. Szkołę reprezentował Pan Dyrektor – Piotr Machoń, natomiast KHGM: pan Adam Bugajczuk Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju KGHM Polska Miedź S.A., pani Arleta Chorąży Dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników KGHM, pan Marek Wachnik  Kierownik Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku w KGHM Polska Miedź S.A.

Program „Kompetentni w branży” wystartował w 2018 roku i do tej pory objął kilka tysięcy uczniów szkół z powiatów: legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, głogowskiego oraz polkowickiego. Młodzi ludzie kształcą się w specjalistycznych kierunkach.

Projekt nieustannie się rozwija i dodawane są kolejne działania. W ubiegłym roku szkolnym zorganizowany został m.in. „Kompetentny Pogchamp”, czyli jednodniowa olimpiada sportowa. Impreza odbędzie się ponownie, w maju 2023 roku.

Program „Kompetentni w branży” zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. To pozwala na edukację zgodną z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego. Proponowane kierunki nauki znajdują się na ministerialnej liście najbardziej potrzebnych zawodów w Polsce.
2

1